Assessed value
$421,260
$232,260 bldg · $189,000 land
Acreage
2.44 ac
$172,648 / ac
Land use
Residential
C
Year built
1984
2,699 sqft
Owner mailing
Roxbury, CT
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 1984
- Living area
- 2,699 sqft · 1.5 stories
- Exterior
- Aluminum Siding/Vertical Siding
- Heat
- Forced Hot Air · Oil
Recorded sales
Mar 14, 2018
— DAVIS ELIZABETH
Bk/Pg 0125/1081
Nov 2, 2017
— J M SCOTT ASSOCIATES INC
Bk/Pg 0125/0536
Dec 31, 2015
— J M SCOTT ASSOCIATES INC
Bk/Pg 0122/0552
Nov 13, 1967
— J M SCOTT ASSOC INC
Bk/Pg 0028/0401
More on Jonathan Dr
3 JONATHAN DR
$364,280 · 2.26 ac · Built 1982
7 JONATHAN DR
$475,650 · 2.54 ac · Built 1975
13 JONATHAN DR
$457,030 · 2.58 ac · Built 1975
16 JONATHAN DR
$414,890 · 2.29 ac · Built 2003
17 JONATHAN DR
$440,020 · 2.38 ac · Built 1976
25 JONATHAN DR
$300,650 · 2.35 ac · Built 1976
26 JONATHAN DR
$364,560 · 2.33 ac · Built 1974
29 JONATHAN DR
$348,110 · 2.28 ac · Built 1981