Assessed value
$32,130
$32,130 land
Acreage
7.89 ac
$4,072 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
Southbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jul 23, 2013
— BICKEL JOHN JR &
Bk/Pg 0118/0195
Jan 19, 1974
— SWANBERG ERNEST E & GERMAINE M
Bk/Pg 0034/0302
More on Garnet Rd
6 GARNET RD
$331,660 · 4 ac · Built 1712
7 GARNET RD
$1,755,740 · 4 ac · Built 1997
12 GARNET RD
$674,030 · 6.7 ac · Built 2000
17 GARNET RD
$1,097,670 · 9.84 ac · Built 1998
27 GARNET RD
$385,700 · 3.05 ac · Built 1994
28 GARNET RD
$424,130 · 3.44 ac · Built 1990
35 GARNET RD
$262,850 · 3.13 ac · Built 1986
36 GARNET RD
$350,280 · 3.49 ac · Built 1986