Assessed value
$32,270
$32,270 land
Acreage
3.88 ac
$8,317 / ac
Land use
Cemetery
C
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 93, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jan 28, 1997
— ROXBURY CEMETERY ASSOCIATION INC
Bk/Pg 0067/0984
More on Baker Rd
6 BAKER RD
$695,800 · 3 ac · Built 1995
10 BAKER RD
$327,670 · 3.71 ac · Built 1850
16 BAKER RD
$359,380 · 4.01 ac · Built 1967
17 BAKER RD
$496,440 · 10 ac · Built 1700
24 BAKER RD
$286,300 · 4.28 ac · Built 1900
32 BAKER RD
$172,760 · 0.77 ac · Built 1930
41 BAKER RD
$300,300 · 2.5 ac · Built 1957
43 BAKER RD
$131,390 · 15.73 ac