Skip to main content

Parcel · Map 11 · Block 026

38 TUNNEL RD

Owner: TEMPLE MICHAEL D &

Assessed value

$391,790

$224,070 bldg · $167,720 land

Acreage

8.84 ac

$44,320 / ac

Land use

Residential

C

Year built

1992

1,998 sqft

Owner mailing

BASLOW-TEMPLE JOAN L, 38 TUNNEL RD, ROXBURY, CT 06783

Building

Style
Cape
Year built
1992
Living area
1,998 sqft · 1.5 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Hot Water · Oil

Recorded sales

  1. Mar 6, 2007

    TEMPLE MICHAEL D &

    Bk/Pg 0103/0044

  2. May 11, 2001

    BASLOW-TEMPLE JOAN L AKA

    Bk/Pg 0079/0524

  3. Dec 13, 1990

    TEMPLE MICHAEL D & JOAN BASLOW

    Bk/Pg 0055/0736

More on Tunnel Rd

View source assessor card