Assessed value
$12,460
$12,460 land
Acreage
1.48 ac
$8,419 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 51, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Oct 7, 1993
— ROXBURY LAND TRUST
Bk/Pg 0060/0890
More on Lower County Rd
7 LOWER COUNTY RD
$505,050 · 3.02 ac · Built 1999
8 LOWER COUNTY RD
$642,950 · 7.32 ac · Built 2019
9 LOWER COUNTY RD
$462,000 · 4.12 ac · Built 2001
11 LOWER COUNTY RD
$568,540 · 3.06 ac · Built 2002
25 LOWER COUNTY RD
$119,420 · 7.25 ac
35 LOWER COUNTY RD
$213,220 · 4.78 ac
50 LOWER COUNTY RD
$332,290 · 5.01 ac · Built 2002
54 LOWER COUNTY RD
$545,020 · 5.89 ac · Built 2002