Assessed value
$209,160
$209,160 land
Acreage
3.9 ac
$53,631 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jan 15, 2016
— NOE LAWRENCE M
Bk/Pg 0122/0735
Apr 5, 2007
— AARON THOMAS D SR TRUSTEE
Bk/Pg 0103/0378
Mar 4, 2003
— FONDO MICHAEL A TRUSTEE
Bk/Pg 0087/0286
More on Welton Rd
15 WELTON RD
$905,100 · 29 ac · Built 2016
26 WELTON RD
$1,713,600 · 6.21 ac · Built 1920
42 WELTON RD
$1,074,780 · 4 ac · Built 2021
50 WELTON RD
$658,070 · 8.29 ac · Built 2002
52 WELTON RD
$784,700 · 4.14 ac · Built 2021
72 WELTON RD
$906,220 · 14.61 ac · Built 1790
88 WELTON RD
$689,920 · 29.45 ac · Built 1992
WELTON RD
$233,450 · 5.39 ac