Assessed value
$930,230
$600,670 bldg · $243,600 land
Acreage
7.04 ac
$132,135 / ac
Land use
Residential
C
Year built
1993
3,356 sqft
Owner mailing
Roxbury, CT
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1993
- Living area
- 3,356 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingles
- Heat
- Hot Water · Propane Gas
Recorded sales
Dec 8, 2020
— VOHS KELLY & BRANDI
Bk/Pg 0131/0188
Dec 16, 1999
— KRATZER GARY & ELLEN
Bk/Pg 0076/0232
Jan 26, 1993
— TOROW GARY M & DENISE
Bk/Pg 0059/0365
More on Judge Rd
3 JUDGE RD
$1,204,980 · 7 ac · Built 1987
4 JUDGE RD
$487,690 · 8.78 ac · Built 1977
16 JUDGE RD
$566,930 · 7.22 ac · Built 1981
26 JUDGE RD
$784,910 · 3.1 ac · Built 1930
29 JUDGE RD
$383,950 · 5.61 ac · Built 2023
32 JUDGE RD
$789,320 · 6.67 ac · Built 1989
35 JUDGE RD
$791,840 · 40.4 ac · Built 1732
48 JUDGE RD
$838,250 · 10.01 ac · Built 1992