Assessed value
$2,520
$2,520 land
Acreage
9.2 ac
$274 / ac
Recorded sales
Sep 29, 2022
— BYINGTON ANDREW & ELIZABETH
Bk/Pg 0135/0345
Jun 15, 2010
— GREPIN LEO & KAREN
Bk/Pg 0110/1247
Sep 21, 2000
— MYGATT PETER B
Bk/Pg 0077/1008
More on Ranney Hill Rd
2 RANNEY HILL RD
$424,690 · 23.69 ac · Built 1955
7 RANNEY HILL RD
$287,210 · 2.03 ac · Built 1954
17 RANNEY HILL RD
$302,470 · 2 ac · Built 1951
18 RANNEY HILL RD
$842,380 · 5.42 ac · Built 2018
19 RANNEY HILL RD
$301,070 · 7.62 ac · Built 1954
24 RANNEY HILL RD
$2,551,360 · 22.86 ac · Built 2006
25 RANNEY HILL RD
$395,150 · 2 ac · Built 1940
30 RANNEY HILL RD
$1,588,020 · 5.49 ac · Built 2021