Assessed value
$88,620
$88,620 land
Acreage
3.7 ac
$23,951 / ac
Land use
Cemetery
A&C
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 93, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Jan 28, 1997
— ROXBURY CEMETERY ASSOCIATION INC
Bk/Pg 0067/0984
More on North St
4 NORTH ST
$592,970 · 0.33 ac · Built 1987
5 NORTH ST
$721,840 · 4 ac · Built 1969
22 NORTH ST
$168,000 · 5 ac
23 NORTH ST
$466,900 · 2.66 ac · Built 1840
26 NORTH ST
$1,250,970 · 2.55 ac · Built 1934
29 NORTH ST
$2,460,150 · 10.28 ac · Built 1970
34 NORTH ST
$259,140 · 0.72 ac · Built 1940
51 NORTH ST
$341,880 · 6.92 ac · Built 1974