Assessed value
$104,510
$104,510 land
Acreage
5.44 ac
$19,211 / ac
Land use
Residential Vacant Land
A
Year built
—
Recorded sales
May 1, 2012
— BROWN COURTNEY
Bk/Pg 0114/1203
Jan 15, 2008
— VANASSE COURTNEY M
Bk/Pg 0105/0308
Jul 30, 1990
— BROWN VALERIE M
Bk/Pg 0055/0375
More on Southbury Rd
3 SOUTHBURY RD
$817,390 · 2 ac · Built 1796
4 SOUTHBURY RD
$393,960 · 2.09 ac · Built 1770
8 SOUTHBURY RD
$376,250 · 1.89 ac · Built 1790
9 SOUTHBURY RD
$206,710 · 1.04 ac · Built 1830
13 SOUTHBURY RD
$319,340 · 2.49 ac · Built 1923
20 SOUTHBURY RD
$266,000 · 1.7 ac · Built 1800
21 SOUTHBURY RD
$230,020 · 2.5 ac · Built 1930
23 SOUTHBURY RD
$215,600 · 0.5 ac · Built 1840