Skip to main content

Parcel · Map 29 · Block 054

26 BRANDYWINE CROSSING

Owner: CLEARY THOMAS J & DAWN M

Assessed value

$613,830

$351,050 bldg · $240,800 land

Acreage

6.22 ac

$98,686 / ac

Land use

Residential

C

Year built

1988

3,390 sqft

Owner mailing

Brandywine, CT

Building

Style
Colonial
Year built
1988
Living area
3,390 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Propane Gas

Recorded sales

  1. Mar 21, 1987

    CLEARY THOMAS J & DAWN M

    Bk/Pg 0048/0382

More on Brandywine Crossing

View source assessor card