Assessed value
$15,610
$15,610 land
Acreage
3.75 ac
$4,163 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
Roxbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Feb 18, 2021
— JOHNSON MITCHELL & CAROL ANN
Bk/Pg 0131/0932
Dec 3, 2019
— BANNON JOHN & OHARA CATHERINE ET AL
Bk/Pg 0128/0855
Jul 26, 2016
— BANNON TOBIAS ET AL
Bk/Pg 0123/0313
May 10, 2011
— BANNON TOBIAS F JR ET AL
Bk/Pg 0112/1153
Apr 13, 1993
— BANNON TOBIAS F JR ET AL
Bk/Pg 0059/0761
More on Painter Hill Rd
6 PAINTER HILL RD
$1,085,840 · 6.03 ac · Built 1882
20 PAINTER HILL RD
$370,300 · 25.7 ac
23 PAINTER HILL RD
$416,570 · 3 ac · Built 1990
31 PAINTER HILL RD
$314,790 · 3.05 ac · Built 1986
37 PAINTER HILL RD
$445,620 · 2.62 ac · Built 1987
91 PAINTER HILL RD
$2,291,520 · 51.1 ac · Built 1850
102 PAINTER HILL RD
$2,315,530 · 94.9 ac · Built 1950
154 PAINTER HILL RD
$626,780 · 4.52 ac · Built 2001