Assessed value
$7,770
$7,770 land
Acreage
28.53 ac
$272 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
107 SMITH ST, GROTON, MA 01450
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Mar 26, 2026
— POWELL KRISTINA R TRUST
Bk/Pg 0139/0866
Nov 14, 1995
— POWELL KRISTINA ROYCE
Bk/Pg 0065/0554
More on Washington Woodbury Rd
1002 WASHINGTON WOODBURY RD
$358,610 · 32.29 ac · Built 1984
1006 WASHINGTON WOODBURY RD
$340,690 · 10 ac · Built 1759
1013 WASHINGTON WOODBURY RD
$382,760 · 13.9 ac · Built 1986
1030 WASHINGTON WOODBURY RD
$759,360 · 18.62 ac · Built 1999
1045 WASHINGTON WOODBURY RD
$499,240 · 34.03 ac · Built 2001
1055 WASHINGTON WOODBURY RD
$225,540 · 5 ac · Built 1850
1071 WASHINGTON WOODBURY RD
$373,800 · 11.53 ac · Built 2004
1075 WASHINGTON WOODBURY RD
$256,760 · 3.03 ac · Built 1976