Assessed value
$554,540
$554,540 land
Acreage
55.78 ac
$9,942 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 51, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 31, 1974
— ROXBURY LAND TRUST
Bk/Pg 0034/0728
More on Squire Rd
11 SQUIRE RD
$590,520 · 4 ac · Built 1930
12 SQUIRE RD
$1,389,570 · 25.51 ac · Built 1991
23 SQUIRE RD
$2,249,590 · 46.88 ac · Built 1990
30 SQUIRE RD
$864,080 · 10 ac · Built 1850
31 SQUIRE RD
$817,740 · 18.69 ac · Built 1983
41 SQUIRE RD
$402,430 · 3 ac · Built 1930
42 SQUIRE RD
$964,110 · 6.5 ac · Built 1860
43 SQUIRE RD
$1,293,250 · 8.83 ac · Built 1940