Assessed value
$217,630
$217,630 land
Acreage
10.71 ac
$20,320 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
C/O ELLIOT THOMAS, 100 MAIN ST N UNIT 315, SOUTHBURY, CT 06488
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
May 26, 2021
— JUNIPER 2.0 TRUST
Bk/Pg 0132/0611
May 13, 2015
— BEGIN DAVID & DEBORAH PRITCHARD
Bk/Pg 0121/0631
Jun 22, 1999
— WOLF ELAINE
Bk/Pg 0074/0886
Jun 18, 1991
— GALLIGAN JOHN E JR & JOAN P
Bk/Pg 0056/0375
More on Forest Farm Dr
21 FOREST FARM DR
$615,860 · 10.11 ac · Built 2003
29 FOREST FARM DR
$966,070 · 10.29 ac · Built 2002
38 FOREST FARM DR
$3,710 · 13.6 ac
83 FOREST FARM DR
$2,027,060 · 18.82 ac · Built 2005
85 FOREST FARM DR
$1,779,890 · 21.11 ac · Built 2001
FOREST FARM DR
$1,750 · 6.5 ac
FOREST FARM DR
$140 · 0.43 ac
FOREST FARM DR
$2,800 · 10.13 ac