Assessed value
$3,710
$3,710 land
Acreage
13.6 ac
$273 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
Roxbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Sep 30, 2021
— KOVAC ALLEN &
Bk/Pg 0133/0505
Apr 11, 2014
— KOVAC ALLEN
Bk/Pg 0119/0716
Nov 13, 2012
— UNITED STATES OF AMERICA
Bk/Pg 0116/0384
Sep 30, 2004
— BOUQUILLON KENNETH A
Bk/Pg 0095/0528
Jun 18, 1991
— GALLIGAN JOHN E JR & JOAN P
Bk/Pg 0056/0375
More on Forest Farm Dr
21 FOREST FARM DR
$615,860 · 10.11 ac · Built 2003
29 FOREST FARM DR
$966,070 · 10.29 ac · Built 2002
83 FOREST FARM DR
$2,027,060 · 18.82 ac · Built 2005
85 FOREST FARM DR
$1,779,890 · 21.11 ac · Built 2001
FOREST FARM DR
$1,750 · 6.5 ac
FOREST FARM DR
$140 · 0.43 ac
FOREST FARM DR
$217,630 · 10.71 ac
FOREST FARM DR
$2,800 · 10.13 ac