Assessed value
$239,820
$239,820 land
Acreage
12.17 ac
$19,706 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
Roxbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Oct 22, 2024
— MILLER MICHAEL ALLEN & JENNY CHRISTINE
Bk/Pg 0137/0707
Feb 26, 2015
— MILLER DAVID & LAURA
Bk/Pg 0121/0043
More on Rucum Rd
6 RUCUM RD
$460,740 · 28.43 ac · Built 1860
12 RUCUM RD
$1,433,390 · 3.25 ac · Built 1865
18 RUCUM RD
$136,080 · 3.75 ac
33 RUCUM RD
$470,050 · 3 ac · Built 1924
34 RUCUM RD
$723,240 · 3.22 ac · Built 1735
36 RUCUM RD
$690,550 · 10.88 ac · Built 1790
41 RUCUM RD
$758,940 · 3.46 ac · Built 1981
52 RUCUM RD
$627,620 · 7.17 ac · Built 1968