Assessed value
$7,840
$7,840 land
Acreage
3 ac
$2,613 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
31 CARRIAGE LA, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
May 2, 2023
— DEUTH LOUISE TRUST
Bk/Pg 0135/1194
Aug 15, 2007
— DEUTH LOUISE
Bk/Pg 0104/0332
Jul 2, 1996
— DEUTH JOHN & LOUISE
Bk/Pg 0066/0749
More on Carriage Ln
5 CARRIAGE LN
$298,830 · 1.69 ac · Built 1750
7 CARRIAGE LN
$452,340 · 3.25 ac · Built 1998
8 CARRIAGE LN
$425,390 · 3.02 ac · Built 1991
12 CARRIAGE LN
$530,880 · 5.06 ac · Built 1999
16 CARRIAGE LN
$502,110 · 3.02 ac · Built 1987
18 CARRIAGE LN
$370,650 · 3.22 ac · Built 1986
21 CARRIAGE LN
$319,550 · 3.2 ac · Built 1966
24 CARRIAGE LN
$337,260 · 3.01 ac · Built 1986