Assessed value
$471,590
$471,590 land
Acreage
37.42 ac
$12,603 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 51, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 21, 2018
— ROXBURY LAND TRUST INC
Bk/Pg 0127/0032
Feb 6, 1997
— OBERKIRCH ANN
Bk/Pg 0068/0076
Jun 20, 1995
— SLATER PAMELA C & WALKER SALLY ANN
Bk/Pg 0064/0579
More on River Rd
2 RIVER RD
$516,180 · 0.5 ac · Built 1920
22 RIVER RD
$773,920 · 3.23 ac · Built 1993
32 RIVER RD
$544,670 · 3 ac · Built 1985
33 RIVER RD
$840,210 · 45 ac · Built 1880
38 RIVER RD
$549,290 · 3.21 ac · Built 1984
42 RIVER RD
$799,960 · 3.77 ac · Built 1995
48 RIVER RD
$540,260 · 3.25 ac · Built 1982
55 RIVER RD
$602,770 · 57 ac