Assessed value
$142,450
$142,450 land
Acreage
10.08 ac
$14,132 / ac
Land use
Residential
C
Year built
—
Owner mailing
6 MINE HILL RD, ROXBURY, CT 06783
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 20, 2024
— ROXBURY LAND TRUST INC
Bk/Pg 0137/1107
Dec 20, 2024
— WEINBERG H BARBARA REVOCABLE TRUST
Bk/Pg 0137/1097
Jun 1, 2018
— WEINBERG H BARBARA REVOCABLE TRUST
Bk/Pg 0126/0293
May 17, 2018
— WEINBERG H BARBARA AS TRUSTEE &
Bk/Pg 0126/0198
May 17, 2018
— WEINBERG H BARBARA AS TRUSTEE &
Bk/Pg 0126/0189
May 17, 2018
— WEINBERG H BARBARA REVOCABLE TRUST
Bk/Pg 0126/0187
Jan 29, 2002
— WEINBERG MICHAEL B & H BARBARA
Bk/Pg 0082/0222
Oct 25, 2001
— WEINBERG MICHAEL B & H BARBARA
Bk/Pg 0081/0096
More on East Flag Swamp Rd
142 EAST FLAG SWAMP RD
$970,970 · 94.8 ac · Built 1995
150 EAST FLAG SWAMP RD
$309,960 · 10.17 ac · Built 1994
155 EAST FLAG SWAMP RD
$484,610 · 5.18 ac · Built 2005
158 EAST FLAG SWAMP RD
$335,440 · 4.75 ac · Built 2000
160 EAST FLAG SWAMP RD
$405,720 · 5.3 ac · Built 2004
177 EAST FLAG SWAMP RD
$84,560 · 3.07 ac
181 EAST FLAG SWAMP RD
$666,890 · 10.88 ac · Built 1988
184 EAST FLAG SWAMP RD
$101,290 · 5.06 ac