Skip to main content

Parcel · Map 08 · Block 006

11 HODGE RD

Owner: OHAZO KERRY ANN

Assessed value

$574,350

$364,700 bldg · $182,700 land

Acreage

6 ac

$95,725 / ac

Land use

Residential

C

Year built

1855

2,982 sqft

Owner mailing

Roxbury, CT

Building

Style
Antique
Year built
1855
Living area
2,982 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Forced Hot Air · Oil

Recorded sales

  1. Nov 21, 2025

    OHAZO KERRY ANN

    Bk/Pg 0139/0351

    $912,500
  2. Oct 23, 2025

    JACOBSEN DONALD ESTATE OF &

    Bk/Pg 0139/0179

  3. Apr 26, 1988

    JACOBSEN DONALD &

    Bk/Pg 0051/0219

More on Hodge Rd

View source assessor card
11 HODGE RD — Roxbury Land Records