Assessed value
$195,580
$195,580 land
Acreage
14.51 ac
$13,479 / ac
Land use
Residential Vacant Land
C
Year built
—
Owner mailing
Thompson, CT
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Sep 15, 2020
— ANDERSON JANE MARGARETA
Bk/Pg 0130/0594
Dec 27, 2018
— ANDERSON JANE MARGARETA &
Bk/Pg 0127/0069
Apr 2, 2013
— VERCELLI PETER J B &
Bk/Pg 0117/0497
Jul 26, 2011
— ANDERSON ERIC
Bk/Pg 0113/0323
Apr 24, 2003
— GREBOSKY LOIS
Bk/Pg 0088/0238
More on Goldmine Rd
7 GOLDMINE RD
$524,090 · 6.49 ac · Built 2002
24 GOLDMINE RD
$543,200 · 14.1 ac · Built 1973
35 GOLDMINE RD
$984,340 · 15.01 ac · Built 1967
42 GOLDMINE RD
$461,020 · 13.61 ac · Built 1962
45 GOLDMINE RD
$799,750 · 53.62 ac · Built 1979
52 GOLDMINE RD
$219,940 · 0.5 ac · Built 1950
56 GOLDMINE RD
$511,070 · 0.98 ac · Built 2006
64 GOLDMINE RD
$480,830 · 4.01 ac · Built 1940